Wygodna kuchnia urządzana z małego pomieszczenia

Czerwiec 21, 2016 Redakcja houms Porady 0 Comments

Małe mieszkania zyskują na popularności od kilku lat. Najczęściej wybierają je początkujący inwestorzy lub młodzi ludzie rozpoczynający życie zawodowe. Mały metraż stawia przed właścicielem wiele trudności jednak jest sporo kreatywnych rozwiązań pozwalających wykorzystać każdy metr.

Pomieszczeniem, w którym często brakuje przestrzeni jest kuchnia, tutaj mniej nie znaczy więcej. Każdy marzy o przestronnej, doświetlonej kuchni z wyspą i strefą jadalnianą. Więc jak uzyskać ergonomię i poczucie przestronności kiedy dysponujemy ograniczonym budżetem?

Przygotowaliśmy kilka pomysłów, które pomogą Ci przekształcić ciasną kuchnię w wygodne i luksusowe miejsce przygotowywania posiłków.

WYKORZYSTAJ ŚCIANY – SZAFKI WISZĄCE DAJĄ MNÓSTWO MIEJSCA NA

Urządzanie małej kuchni wymaga kreatywnego podejścia, zwłaszcza kiedy szukasz miejsca na sprzęty kuchenne. Jeśli nie możesz zmieścić pojemnych szafek kuchennych na podłodze, zawieś je na ścianach. Wiszące szafki kuchenne oferują zaskakująco dużo przestrzeni by pomieścić sprzęty i akcesoria niezbędne na co dzień w kuchni.

JASNE ŚCIANY W CIASNEJ KUCHNI

Dobre praktyki projektowania wnętrz nakazują by w małych pomieszczeniach wykorzystywać jasne farby do malowania ścian. Jasne powierzchnie odbijają więcej światła, co w ciasnej kuchni daje poczucie większej przestrzeni. Ten aspekt może przynieść wiele korzyści pod względem oszczędności w wydatkach podczas planowania budżetu ale też w przyszłym użytkowaniu kuchni.

Połączenie jasnych ścian i zabudowy kuchennej w tym samym kolorze jest wręcz koniecznością w małych, zamkniętych kuchniach.

WĄSKIE SZUFLADY ABY WYKORZYSTAĆ KAŻDY CENTYMETR

Zabudowa kuchni nawet kiedy robiona na wymiar często pozostawia niewykorzystane skrawki pomiędzy szafką a ścianą czy sprzętem AGD. Takie szpary są idealnym miejscem na dodatkową szufladę, w której umieścisz butelki, przyprawy, czy słoiki.

UKŁAD MAŁEJ KUCHNI

Bardzo ważnym tematem jest też wybór odpowiedniego układu zabudowy i sprzętów AGD. Zasady projektowania wnętrz dają duży wybór jednak jeśli mamy ograniczoną ilość miejsca pozostaje nam kilka opcji.

Oczywiście wąska i zamknięta kuchnia nie stwarza żadnych możliwości aby umieścić w niej wyspę jednak w takim pomieszczeniu świetnie sprawdzi się układ równoległy lub w kształcie litery U. Rozmieszczenie blatów na dwóch ścianach pozwoli nam na wykorzystanie schematu trójkąta kuchennego, który znacznie poprawia ergonomię całej kuchni.

The requested URL returned error: 426 Unknown